Daňový systém ČR 2016 aneb unikátní soubor 3 publikací a CD-ROMu

Autor: Alena Vančurová a kolektiv autorů

 • Kód produktu: 75310
 • Nakladatelství: 1. Vox
 • Počet stran: 232
 • Vazba: brož., A4
 • ISBN: 978-80-87480-49-6
 • Datum vydání: září 2016
 • Běžná cena s DPH: 508 Kč
 • Sleva: 10%
 • Ušetříte: 51 Kč
 • Vaše cena s DPH: 457 Kč
ks
  Sleva
  V prodeji

Snahou autorů bylo vytvořit didaktickou pomůcku, která čtenářům umožní osvojit si, procvičit a upevnit poznatky a získat dovednosti o fungování jednotlivých daní i daňového systému jako celku. Obsahuje několik typů příkladů od základních až po opakovací moduly složené především z komplexních příkladů. Připravené úkoly jsou promyšleně koncipovány tak, aby umožnily procvičit, rozvinout, utvrdit a částečně zautomatizovat znalosti vycházející ze studia učebnice. Jsou zařazeny jak obecné úkoly určené k pochopení konstrukce daní a k naznačení jejich vzájemné provázanosti, tak i výpočtové příklady řazené od jednoduchých k složitějším a komplexnějším. Cvičebnice je koncipována jako pracovní sešit, do kterého lze výsledky jednotlivých úkolů přímo zaznamenávat. V závěru jednotlivých sešitů je klíč k řešení úkolů, aby bylo možno si ověřit správnost výsledku. Pro snazší orientaci jsou u jednotlivých kapitol důsledně zachovány názvy subkapitol učebnice, a to včetně jejich číslování.Od začátku roku 2016 ale v našem daňovém systému došlo k určitým změnám, které jsou do cvičebnice zapracovány, a na začátku příslušných kapitol jsou ty nejdůležitější z nich, které našly svůj odraz v textu cvičebnice, zmíněny.


Na kompletu tří sešitů se kromě vedoucí podílel široký autorský kolektiv. Všichni spoluautoři již po mnoho let vyučují zdanění na Vysoké škole ekonomické, a jsou tedy schopni podat obsah tak, aby byl přístupný i pro laiky, mají zkušenosti i s procvičováním vykládané látky.


prof. Ing. Alena Vančurová, Ph.D.

je absolventkou oboru Finance Vysoké školy ekonomické v Praze. V současné době je vedoucí katedry veřejných financí Fakulty financí a účetnictví VŠE v Praze, kde garantuje obor Zdanění a daňová politika. Od roku 1995 je rovněž daňovou poradkyní. Specializuje se nejen na základy zdanění, ale i na správu daní, daň z příjmů fyzických osob a sociální pojistné. Svou bohatou pedagogickou erudici, praktické zkušenosti a dovednosti i teoretické znalosti zúročila zatím ve více než padesáti odborných publikacích.


Ing. Hana Zídková, Ph.D.

je absolventkou Vysoké školy ekonomické v Praze. V současné době působí na katedře veřejných financí Vysoké školy ekonomické v Praze, kde se věnuje jak pedagogické, tak výzkumné činnosti. Vyučuje kurzy zejména z oblasti zdanění spotřeby. Od roku 1999 je daňovou poradkyní. Externě spolupracuje se společností EY s.r.o. Dále je zkušební komisařkou garantující daňovou část profesní zkoušky auditora.


doc. Ing. Barbora Slintáková, Ph.D.

je absolventkou Vysoké školy ekonomické v Praze, kde působí na katedře veřejných financí. Mnoho let je oblíbenou cvičící právě v základních kurzech zaměřených na zdanění v ČR. Kromě toho se specializuje i na financování neziskových subjektů.


doc. Ing. Stanislav Klazar, Ph.D.

je absolventem Vysoké školy ekonomické v Praze, kde působí na katedře veřejných financí. Mnoho let vede cvičení v základních kurzech zaměřených na zdanění v ČR, jeho hlavní specializací však je sociální pojištění, a tak není divu, že se zaměřil především na sociální pojistné.


doc. Ing. Lenka Láchová, CSc.

je absolventkou Vysoké školy ekonomické v Praze, kde působí na katedře veřejných financí. Je zaměstnána na Ministerstvu financí České republiky. Od samého začátku se podílí na projektu Daňový systém ČR. Specializuje se na majetkové daně a zdanění v Evropské unii.

Chcete se na něco zeptat?