Ochrana osobních údajů v životě podnikatele – 103 řešení modelových situací

Autor: JUDr. Václav Bartík, JUDr. Eva Janečková

  • Kód produktu: 2868
  • Nakladatelství: ANAG
  • Počet stran: 200
  • Vazba: brožovaná
  • ISBN: 978-80-7263-811-6
  • Datum vydání: květen 2013
  • Vaše cena s DPH: 369 Kč
ks
    V prodeji

Každý podnikatel ví, že v rámci podnikání musí respektovat a dodržovat řadu právních předpisů. Daňové zákony, zákon o účetnictví, zákoník práce nebo třeba obchodní zákoník jsou nasnadě.

Osobní údaje ve světě podnikání

Podnikatel však také má zaměstnance, chce využívat dnes tolik moderní outsourcing, pracuje s elektronickou komunikací k nabízení svých služeb, a pokud je jeho firma součástí nadnárodní korporace, musí nebo chce využívat i služeb mateřské zahraniční společnosti. V rámci všech zmíněných aktivit také musí pracovat s osobními údaji svých zaměstnanců nebo obchodních partnerů.

Pomocník a rádce – zodpovídá vaše otázky z praxe

Publikace Ochrana osobních údajů v životě podnikatele si klade za cíl upozornit na některá úskalí, která mohou při zpracování osobních údajů vyvstat ve výše uvedených situacích, s nimiž se podnikatelé denně setkávají. Forma konkrétních odpovědí na řadu typických otázek z praktického života má podnikatelům pomoci orientovat se nejen v aplikaci zákona o ochraně osobních údajů, ale např. i zákona o některých službách informační společnosti z hlediska jejich dopadu na každodenní realitu, a tak se vyhnout riziku, nebo eliminovat možné pokuty za nedodržování limitů a omezení stanovených zmíněnými zákony.

Platnost publikace

Platí i pro rok 2017, případné legislativní změny budou řešeny formou aktualizace, která bude ke stažení na těchto webových stránkách.

This browser does not support PDFs. Please download the PDF to view it: Stáhnout PDF prohlížeč.

This browser does not support PDFs. Please download the PDF to view it: Stáhnout PDF prohlížeč.

Chcete se na něco zeptat?