Aktuality ANAG

VIDEOSEMINÁŘE 1 + 1 ZDARMA!

Vyberte si jakýkoliv VIDEOSEMINÁŘ z naší nabídky a druhý, ve stejné ceně nebo levnější (dle vlastního výběru) budete mít Vy nebo Váš kolega/kolegyně od nás jako dárek ZDARMA.

BLIŽŠÍ INFORMACE

Hledáme odborného pracovníka - PRAHA

Pro naši pražskou kancelář hledáme pracovitého a sympatického kolegu/kolegyni na pozici odborný pracovník. Ideální kandidát by měl být vstřícný, příjemný, spolehlivý, precizní a měl by mít dobré komunikační schopnosti a orientaci na potřeby zákazníka.
 
NÁPLŇ PRÁCE
✅ Vedení firemního knihkupectví
✅ Organizace odborných seminářů (nejen v Praze) a on-line webinářů
 

BLIŽŠÍ INFORMACE

Červnové slevy odborných publikací!

Až do konce června si můžete na našem e-shopu nebo ve firemních prodejnách v Praze a Olomouci koupit naše odborné publikace o 30 % levněji.
 
Akce neplatí na knihy:
 - Abeceda mzdové účetní
 - Abeceda personalisty,
 - Abeceda DPH,
 - Sbírka souvztažností,
 - Překážky v práci na straně zaměstnance i zaměstnavatele,
 - Vnitřní směrnice pro podnikatele 2021,
 - Průvodce zákonem o daních z příjmů pro OSVČ,
 - Abeceda účetnictví pro podnikatele 2021,
 - a všechny červnové novinky.

BLIŽŠÍ INFORMACE

Knihy, které vás zaujmou!

První novinkou je kniha Martina Vitického, který ​je již 25. rokem tajemníkem japonského velvyslance v Praze. Je autorem napínavého kriminálního thrilleru Objetí mravenečníka, ve kterém využil své znalosti diplomatického prostředí a Brazílie, kde prožil část svého života.
 
Další knihou, která potěší především naše chuťové buňky je Tak sladce voní domov od Anny Šmalcové, která za své sladké kuchařky získala i mezinárodní uznání v soutěži Gourmand World Cookbook Awards. Tato kuchařka je inspirovaná 60 rodinnými recepty, které byly po mnoho let vylepšovány a staly se velice oblíbenými nejen u nás doma. Najdete zde jak recepty na výborné kynuté buchty a koláče, tak na křehká a třená těsta, nechybí ani smažené pochoutky a recepty z listového nebo litého těsta.
 
Třetí novinkou je průvodce přirozeným domovem s minimem odpadu Žijte prostě. V tomto průvodci představuje autorka Julia Watkins své zero waste návyky, recepty a návody na to, jak žít udržitelně a prostě. Nabízí tipy, jak minimalizovat zbytečné obaly, škodlivé přísady a nahradit věci na jedno použití pro každou oblast vaší domácnosti – od kuchyně, přes úklid, péči o zdraví, koupelnu až po zahradu.

BLIŽŠÍ INFORMACE

10 TOP bestsellerů o 30 % levněji!

Léto se neodvratně blíží a je nejvyšší čas se na něj připravit nákupem dobrého čtení! Proto jsme pro Vás připravili nabídku našich 10 TOP titulů o 30 % levněji.
 
 
Akce platí do 20. června – pro www.anag.cz a naše firemní prodejny v Praze a v Olomouci.

BLIŽŠÍ INFORMACE

Brigáda v Olomouci!

Hledáme nového BRIGÁDNÍKA do našeho skladu v centru Olomouce (Studentská 5).
 
Náplň práce:
 - příjem a uskladnění zboží (knihy, přírodní kosmetika),
 - kontrola zásilek,
 - polepování sortimentu štítky,
 - balení a expedování zboží,
 - jednoduchá uživatelská práce s PC (evidence zboží a zásilek).
 
Očekáváme:
 - dobrý zdravotní stav,
 - trestní bezúhonnost,
 - min. výuční list,
 - znalost skladového hospodářství,
 - spolehlivost.
 
Nabízíme:
 - jednosměnný provoz,
 - mzda: 100 Kč/hodina.
 
V případě zájmu zašlete svůj životopis na adresu sklad@anag.cz.
 
Kontakt: David Klusák (vedoucí skladu), tel.: 702 204 178

BLIŽŠÍ INFORMACE

Právě vyšla nová publikace „Překážky v práci na straně zaměstnance i zaměstnavatele“!

Autorka pojímá problematiku překážek v práce komplexně – věnuje se jak překážkám na straně zaměstnance, tak překážkám na straně zaměstnavatele, překážkám, které upravuje zákoník práce, i těm, kde je těžiště úpravy v jiných právních předpisech, neopomíjí ani překážky legislativně neupravené. V detailu jsou řešeny překážky, které jsou v personální praxi (v poslední době) prakticky na denním pořádku (např. dočasná pracovní neschopnost, vyšetření nebo ošetření, rodičovská dovolená či částečná nezaměstnanost), i ty překážky, jejichž využití tolik frekventované není (např. přestěhování, pohřeb spoluzaměstnance, přerušení dopravního provozu či prostoj).
 

BLIŽŠÍ INFORMACE

Květnové novinky!

První novinkou v edici ekonomické literatury je již 18. vydání populární publikace „Abeceda účetnictví pro podnikatele 2021“, která zachycuje základní účetní předpisy a rozpracovává je do konkrétních účetních postupů. Autory knihy jsou zkušení odborníci s dlouholetou praxí v oblasti účetnictví, daní a auditu. Proto jsou teoretická východiska jednotlivých kapitol doplněna řadou konkrétních praktických příkladů.
 
Druhou novinkou je aktualizované vydání publikace „Vnitřní směrnice pro podnikatele 2021“ od Hany Kovalíkové. Každá směrnice je doplněna krátkým, jasným komentářem. Na konci publikace jsou doplněny návrhy (vzory) různých účetních dokladů, a to i interních, které se ke směrnici vztahují. V úvodu každé směrnice jsou přehledně vyjmenovány právní předpisy, na základě kterých jsou jednotlivé směrnice zpracovány. Opět je u každé směrnice vypracován vzor vnitropodnikové úpravy, podle níž si mohou účetní jednotky své směrnice upravit. Ke každé z nich jsou rovněž uvedeny základní a nejčastěji používané předkontace účetních operací. Součástí publikace je program s databázi všech vnitropodnikových směrnic zmiňovaných v knize.

BLIŽŠÍ INFORMACE

Právě vychází dvojčíslo 5-6/2021 časopisu Praktická personalistika!

I v tomto dvojčísle se můžete těšit na to nejnovější a nejzajímavější z oblasti personalistiky. Roční předplatné časopisu stojí 882 Kč a jako dárek za předplatné od nás obdržíte sešitové vydání publikace „Zákoník práce 2021“. Pokud náš časopis neznáte, můžete si objednat ukázkové číslo ZDARMA ZDE >
 
Z nejzajímavějších článků tohoto dvojčísla vybíráme:
 - Povinné adaptačně-integrační kurzy pro cizince,
 - Pracovní volno související s akcí pro děti a mládež po novele
 - Stravenkový paušál – informace pro personalisty.

BLIŽŠÍ INFORMACE

Právě vyšlo: Mzdová účetní 05

Právě vychází květnové číslo časopisu Mzdová účetní!
 
Naleznete zde jako vždy ty nejaktuálnější informace a zajímavé články pro mzdové účetní:
 
- Nová výše ošetřovného a další změny,
- Chráněný účet a nové povinnosti pro zaměstnavatele,
- Dovolená po novele zákoníku práce – jak řešit některé problémy,
- Neplatné rozvázání pracovního poměru v souvislostech.
 
Pokud náš časopis ještě neznáte, objednejte si ukázkové číslo zde >

BLIŽŠÍ INFORMACE

Květnová akce na odborné knihy

Již od pondělí 3. 5. se můžete těšit na naši květnovou akci – odborné knihy o 30 % levněji!
 
Sleva se týká všech odborných publikací kromě níže uvedených NOVINEK:
 
 - Hospodaření a vedení účetnictví příspěvkových organizací,
 - Vzory korespondence podle daňového řádu,
 - Rozpočtová skladba v roce 2021,
 - Abeceda účetnictví pro podnikatele 2021,
 - Průvodce zákonem o daních z příjmů pro OSVČ,
 - a dalších odborných publikací, které vyjdou během května.
 
Akce platí do 31. 5. 2021, a to pouze pro náš e-shop a v případě otevření prodejen, pro naše firemní prodejny v Praze a v Olomouci.
 

BLIŽŠÍ INFORMACE

Nakupujte přímo u svého nakladatele!

I během května si můžete v našem e-shopu objednat knihy z edice zdraví a volný čas o o 30 % levněji! Tato sleva je na VŠECHNY knihy z edice zdraví a volný čas, kromě KROMĚ edice „knihy za pár kaček“. Platí do 31. 5, a to pouze pro náš e-shop a v případě otevření prodejen, pro naše firemní prodejny v Praze a v Olomouci.

BLIŽŠÍ INFORMACE

23. duben - Světový den knihy a autorských práv. World Book Day and Copyright Day

Slaví se už od roku 1995. Svátek sice vyhlásilo UNESCO, ale nepřímo navazuje na svátek ve španělské Katalanii, kde se v tento den oslavuje svatý Jiří a zároveň každý, kdo si v tento den koupí knihu, dostane růži. U nás jej nejlépe oslavíte nákupem dobré knihy, kterou si až do konce dubna můžete vybrat o 30 % levněji.

BLIŽŠÍ INFORMACE

Katalog jaro, léto 2021 je v tisku!

Nový katalog jaro, léto 2021 se již tiskne a vy se můžete těšit nejen na naše bestsellery, které zde najdete, ale i na úplné novinky, které jsme pro vás připravili. Jednou z mnoha, je i napínavý román českého autora, Martina Vitického „Objetí mravenečníka“, který se odehrává v Riu de Janeiru. Autor v románu využil své znalosti diplomatického prostředí z Brazílie, kde prožil část svého života. Více se o novince dočtete zde.
 
Další novinkou, která potěší především milovníky zdravého životního stylu, minimalismu a návratu ke starým způsobům života, je kniha „Žijte prostě“ od Julie Watkins. V tomto motivačním průvodci nabízí autorka svoje zvyklosti, recepty a projekty pro to, jak žít udržitelně a skromně. Ke každé oblasti vaší domácnosti – od kuchyně, přes úklid, péči o zdraví, koupelnu a až po zahradu – vám Julie ukazuje, jak minimalizovat zbytečné obaly, škodlivé přísady a jednorázové věci. Více se dozvíte zde >. Obě knihy vyjdou začátkem května.

BLIŽŠÍ INFORMACE

Dubnové číslo časopisu Účetní a daně!

Právě nyní je v prodeji nové číslo časopisu Účetní a daně, kde naleznete velice zajímavé články týkající se především daňové problematiky např.:
 
 - Změny ve zdaňování právnických osob daní z příjmů,
 - Oznámení o osvobozených příjmech,
 - Plnění osvobozené od daně bez nároku na odpočet daně.
 
Určitě vás zaujmou i články, které se věnují změnám u hmotného a nehmotného majetku v roce 2021 nebo Judikatuře, o které je dobré vědět.
 
Ukázkové číslo ZDARMA si můžete objednat zde >
 

BLIŽŠÍ INFORMACE

Nezapomněli jste si objednat?

Chtěli bychom připomenout, že v druhé polovině března u nás vyšla nová vydání čtenářsky oblíbených publikací Rozpočtová skladba v roce 2021 a Vzory korespondence podle daňového řádu 2021.
 
Publikace Rozpočtová skladba obsahuje zejména úplné znění vyhlášky o rozpočtové skladbě včetně její přílohy, kterou je vlastní rozpočtová skladba, s vyznačením změn, jež přinesla novela. Je určena pro účetní a rozpočtové pracovníky, pracovníky kontrolních útvarů, auditory, poradenské organizace, organizace zabývající se zpracováním softwaru pro účetnictví, jakož i pracovníky dalších odborných útvarů (finančních, daňových, plánovacích apod.). Může být přínosem i pro studenty a jiné čtenáře zabývající se financemi z teoretického hlediska. Knihu si můžete objednat zde >
 
Publikace Vzory korespondence podle daňového řádu je užitečným pomocníkem všech daňových subjektů, které z nejrůznějších příčin komunikují se správcem daně, finančním úřadem. Nabízí mnoho vzorů pro takřka všechny nejčastější, ale i ojedinělé situace, které mohou vznikat v reálném životě. Vzory s komentáři pomohou poplatníkům daní, účetním i daňovým poradcům využít některý z příkladů, které jsou vždy doplněny stručným odkazem na příslušný paragraf daňového zákona. Součástí publikace je odkaz pro stažení editovatelné podoby vzorů uvedených v publikaci. Více na stránce zde >
 

BLIŽŠÍ INFORMACE