Daně z příjmů s komentářem 2020

Autor: Mgr. Petr Pelech, PhDr. Vladimír Pelc

  • Kód produktu: 5786
  • Nakladatelství: ANAG
  • Počet stran: cca 832
  • Vazba: vázaná
  • Datum vydání: vyjde v dubnu 2020
  • Vaše cena s DPH: cca 980 Kč
ks
    Připravujeme

Populárně-odborná, praktická publikace vychází v 18. aktualizovaném vydání pro zdaňovací období let 2019 a 2020.

Publikace zohledňuje nejaktuálnější stav legislativy v oblasti daně z příjmů

Text této knihy zahrnuje aktuální znění zákona o daních z příjmů, zákona o rezervách pro zjištění základu daně z příjmů a aktuální komentáře k nim. Texty zákonů obsahují poslední novelizace. Jde o novely provedené zákony č. 92/2018 Sb., č. 174/2018 Sb., č. 306/2018 Sb., č. 32/2019 Sb., č. 74/2019 Sb., č. 80/2019 Sb. a č. 125/2019 Sb.

Zahrnuje rovněž nejnovější judikaturu soudů

Podrobný výklad k jednotlivým ustanovením daňového zákona je doplněn o judikaturu zejména Nejvyššího správního soudu a nálezy Ústavního soudu; vydání je aktualizováno o nová soudní rozhodnutí. Publikace je rovněž v judikatuře obou soudů často citována.

Komu je publikace určena?

Publikace je určena především pro účetní, daňové specialisty, právníky a podnikatele, kteří se daněmi z příjmů ve své profesionální činnosti zabývají, i pro studenty právnických a ekonomických fakult vysokých škol. Srozumitelnou formou seznamuje s uvedenými zákony, a to prostřednictvím podrobného komentáře k jednotlivým ustanovením zákonů, výňatků ze souvisejících zákonů a vyhlášek, vybraných judikátů soudů krajských a pokynů a stanovisek Ministerstva financí ČR a Generálního finančního ředitelství. Umožňuje plnohodnotnou orientaci v zákonech a je základem pro zvládnutí daně z příjmů při praktické aplikaci v podnikatelské i legislativní praxi.

Kde najdete další informace?

Další informace k novelizacím v zákoně o daních z příjmů jsou dostupné na webových stránkách Finanční správy.

Chcete se na něco zeptat?