Investujte s českými experty

Autor: Radomír Čížek

  • Kód produktu: 89135
  • Nakladatelství: Grada Publishing
  • Počet stran: 288
  • Vazba: brož., 17x24 cm
  • ISBN: 978-80-247-4048-5
  • Datum vydání: květen 2012
  • Vaše cena s DPH: 89 Kč
ks
    V prodeji

První knižní vydání rozhovorů s předními českými ekonomy, investory a portfolio manažery. Vybrali jsme 13 známých českých ekonomů a osobností pohybujících se ve světě investic, kteří často komentují současné události, ale také naopak odborníky, kteří na veřejnosti příliš vidět nejsou. Hovořili jsme se správci podílových fondů, investičními poradci, analytiky a makléři. Každá dotazovaná osobnost se specializuje na určitou oblast finančních trhů nebo je výjimečná svým investičním přístupem. Zpovídaní investoři vám představí své strategie a řeší aktuální témata, která s jejich činností souvisejí. Z každého rozhovoru čtenář získá užitečné rady pro správu svých peněz a vcelku kniha tvoří jedinečnou investiční příručku. Poskytovaná doporučení mají dlouhodobý charakter, takže tato publikace ani po letech neztratí na své aktuálnosti.Z obsahu:Úvod

Pavel Kohout: Měnové agregáty předpovídají krize i burzovní výkyvy

Jan Traxler: Základem úspěchu je diverzifikace

Daniel Gladiš: Akcie znamenají svobodu a možnost realizace vlastních myšlenek

Petr Žabža: Než začnete spekulovat, ujasněte si svá očekávání

Jaroslav Brychta: Evropě a USA hrozí kocovina z levných peněz

Jakub Sýkora: Rozvojové trhy - potenciál, který může Evropa závidět

Jiří Lengál: Lidé rádi investují na „domácím hřišti“

Martin Pecka: I v době krize jsou některá odvětví zisková

Štěpán Pírko: Býčí trh v cenách komodit bude pokračovat

Martin Kujal: Od státních dluhopisů výnosy nečekejte

Michal Stupavský: Při investování hrají hlavní roli emoce

Jaroslav Brzoň: Investiční certifikáty – revoluce i džungle plná nástrah

Martin Skalický: Investice do nemovitostí zkrotí inflaci

ShrnutíO autorovi:Radomír Čížek

Je absolventem Obchodně podnikatelské fakulty v Karviné, kde studoval obor Ekonomika podnikání v obchodě a službách. Od svých dvaceti let se intenzivně věnuje studiu finančních trhů, které se staly jeho velkým koníčkem. Je vášnivým čtenářem literatury o investování, a protože dostatek kvalitních knih v češtině z této oblasti není, je nucen číst je především v angličtině. Pro nakladatelství Grada přeložil knihy Stocks for the Long Run od Jeremy Siegela (český název Investice do akcií – běh na dlouhou trať), Bull in China od Jima Rogerse (Býkem v Číně) a The Great Reflation od Anthonyho Boeckhea (Velké oživení).

Úspěšně absolvoval makléřskou zkoušku, kategorie Investiční poradce. Během studií krátce působil ve finančně-poradenské společnosti Partners. Investičním přístupem se považuje za hodnotového investora s kontrariánskými prvky a své portfolio skládá především z burzovně obchodovaných fondů (ETF) zaměřených na úzce vyčleněný sektor či region, které nakupuje po výrazných propadech s dlouhodobým investičním horizontem. Po získání dostatečných praktických zkušeností by rád v budoucnu pracoval jako nezávislý investiční poradce a spravoval finance malému okruhu klientů. Ve volném čase trénuje v rodném Šumperku hokejovou mládež (během aktivní kariéry byl členem českého reprezentačního výběru do osmnácti let), mezi jeho další koníčky patří cestování na vlastní pěst a vytrvalostní sporty.

Chcete se na něco zeptat?