Odměňování zaměstnanců a jeho obsluha – průměrný výdělek, srážky ze mzdy a další

Autor: JUDr. Bořivoj Šubrt

  • Kód produktu: 5792
  • Nakladatelství: ANAG
  • Počet stran: cca 576
  • Vazba: brožovaná
  • Datum vydání: vyjde ve IV. čtvrtletí 2022
  • Vaše cena s DPH: cca 590 Kč
ks
    Připravujeme

Na českém trhu naprosto jedinečný titul, který komplexně rozebírá danou problematiku, a to odměňování mzdou, platem a odměnou z dohody o provedení práce či dohody o pracovní činnosti.

Nově v tomto vydání

Publikace tedy řeší odměňování jak v podnikatelské sféře, tak i ve veřejných službách a správě i některé nejasnosti, které vznikly např. při poskytování odměn v souvislosti s Covidem 19 nebo s tzv. odměnami za docházku.

Podrobněji k obsahu publikace

Kniha se zabývá se též obsluhou mzdy a platu, tj. jejich zúčtováním ve vazbě na evidenci pracovní doby, splatností a výplatou, zjišťováním a používáním průměrného výdělku, srážkami ze mzdy podle všech právních předpisů, včetně exekucí a insolvence, a rovněž výpočtem úroků z prodlení. Využity jsou i některé významné soudní judikáty a stanoviska AKV – Asociace pro rozvoj kolektivního vyjednávání a pracovních vztahů. Kniha reaguje mj. na současný občanský zákoník a podává tak výklad například k jeho používání u dohod o srážkách ze mzdy, uzavíraných nyní podle něj. Zabývá se i nejasnostmi u exekucí či u tzv. osobního bankrotu (oddlužení).

Zpracování na míru pro praxi mzdových účtáren

Autorův výklad, který reaguje na situace i četné chyby z praxe, je doplněn řadou praktických příkladů, výpočtů a odpovědí na nejčastější dotazy. Rozsah knihy je dán složitostí problematiky – její výklad není jednoduchou záležitostí, a to i z důvodu nedokonalosti právní úpravy. Autor odmítá zásadu práce autorů některých publikací, že „výklad končí tam, kde začíná problém“. Publikace ojedinělá svým zaměřením i rozsahem!

Platnost publikace

Kniha Odměňování zaměstnanců bude platit i pro roky 2023 a 2024 a případné legislativní změny budou řešeny formou vkládané aktualizace, která bude zdarma ke stažení na těchto webových stránkách.

Chcete se na něco zeptat?