Odškodňování pracovních úrazů a nemocí z povolání

Autor: JUDr. Martin Mikyska, doc. MUDr. Evžen Hrnčíř, CSc., MBA, Ing. Milan Moravec, Bc. Zdeněk Šenk

  • Kód produktu: 2873
  • Nakladatelství: ANAG
  • Počet stran: cca 610
  • Vazba: brožovaná
  • Datum vydání: vyjde v roce 2023
  • Vaše cena s DPH: cca 690 Kč
ks
    Připravujeme

Nové, aktualizované vydání této čtenářsky oblíbené publikace bude obsahovat výklad vlastních právních předpisů o odškodňování pracovních úrazů a nemocí z povolání, včetně a zejména problematiky bezpečnosti a ochrany zdraví při práci, posuzování zdravotní způsobilosti i nezpůsobilosti zaměstnanců k práci, návaznosti agendy na právní předpisy o nemocenském a důchodovém pojištění a na nové zdravotně-právní předpisy týkající se posudkové činnosti pro oblast pracovněprávních vztahů.

Další související oblasti, které jsou v publikaci řešeny

Publikace poradí i v oblasti spolupráce s pojišťovnami při provozování zákonného pojištění zaměstnavatelů tak, aby se zaměstnavatelé nedostávali do nechtěných rizik ve vztazích k poškozeným zaměstnancům i vůči pojišťovně. V rozsahu souvisejícím s odškodňováním pracovních úrazů a nemocí z povolání bude rozebrána i medicínská problematika (ve spolupráci s renomovaným soudním znalcem pro obor pracovní úrazy a nemoci z povolání doc. MUDr. Evženem Hrnčířem, CSc.), daňové otázky apod.

Autorský kolektiv

Své zkušenosti s podáváním znaleckých posudků k výpočtům náhrad za ztrátu na výdělku a náhrad nákladů na výživu pozůstalých sdělí také další uznávaný dnes již bývalý soudní znalec, JUDr. Bedřich Klimeš. Rovněž autor sám (JUDr. Martin Mikyska) se jako soudní znalec pro výpočty náhrad podělí se čtenáři o zkušenosti, které získal při výpočtech náhrad za ztrátu na výdělku pro soudy, poškozené, zaměstnavatele i pojišťovny.

Vzory v ceně publikace

Publikace obsahuje rovněž vzory žalob a návody pro poškozené zaměstnance, jak nejlépe uplatňovat a chránit své nároky na odškodnění. Součástí knihy jsou také praktické výpočty. Přílohu tvoří tabulky, které umožňují provést výpočet náhrad za ztrátu na výdělku i rent s využitím programu MS Excel.

Pro koho je publikace určena?

Příručka Odškodňování pracovních úrazů je určena především pro mzdové účetní, dále pro další zaměstnance personálních úseků zaměstnavatelů, pro odborníky z oblasti bezpečnosti a ochrany zdraví při práci, pro odborové funkcionáře, soudce, advokáty, likvidátory pojišťoven.

Chcete se na něco zeptat?