Powered by Smartsupp

Odškodňování pracovních úrazů a nemocí z povolání

Autor: JUDr. Martin Mikyska, doc. MUDr. Evžen Hrnčíř, CSc., MBA, Ing. Milan Moravec, Bc. Zdeněk Šenk

  • Kód produktu: 2873
  • Nakladatelství: ANAG
  • Počet stran: cca 610
  • Vazba: brožovaná
  • Datum vydání: vyjde v roce 2024
  • Vaše cena s DPH: cca 690 Kč
ks
    Připravujeme

Nové, aktualizované vydání bude obsahovat výklad vlastních právních předpisů o odškodňování pracovních úrazů a nemocí z povolání, včetně problematiky bezpečnosti a ochrany zdraví při práci, posuzování zdravotní způsobilosti i nezpůsobilosti zaměstnanců k práci, návaznosti agendy na právní předpisy o nemocenském a důchodovém pojištění a na zdravotně-právní předpisy týkající se posudkové činnosti pro oblast pracovněprávních vztahů.

Cenné rady pro zaměstnavatele

Publikace poradí i k nejvhodnější spolupráci s pojišťovnami při provozování zákonného pojištění zaměstnavatelů tak, aby se zaměstnavatelé nedostávali do nechtěných rizik ve vztazích k poškozeným zaměstnancům i vůči pojišťovně. V rozsahu souvisejícím s odškodňováním pracovních úrazů a nemocí z povolání bude rozebrána i medicínská problematika, daňové otázky, zkušenosti s podáváním znaleckých posudků k výpočtům náhrad za ztrátu na výdělku a náhrad nákladů na výživu pozůstalých.

Vzory v ceně publikace

Součástí budou vzory žalob a návody pro poškozené zaměstnance, jak nejlépe uplatňovat a chránit své nároky na odškodnění, a také praktické výpočty. Přílohu tvoří tabulky, které umožňují provést výpočet náhrad za ztrátu na výdělku i rent.

Chcete se na něco zeptat?