Powered by Smartsupp

Podvojné účetnictví a účetní závěrka – Průvodce podvojným účetnictvím k 1. 1. 2024

Autor: Ing. Petr Ryneš

  • Kód produktu: 2429
  • Nakladatelství: ANAG
  • Počet stran: 1296
  • Vazba: brožovaná
  • ISBN: 978-80-7554-405-6
  • Vydání:24. aktualizované
  • Datum vydání: leden 2024
  • Vaše cena s DPH: 799 Kč
ks
    Právě vyšlo

Jedinečná a pro každého účetního nezbytná publikace se zabývá problematikou vedení podvojného účetnictví pro podnikatele v roce 2024 a sestavováním účetní závěrky za rok 2023. Publikace rovněž nabízí přehled všech nejvýznamnějších změn v účetnictví od 1. 1. 2024 v souvislosti s přijetím zákona č. 349/2023 Sb., o konsolidaci veřejných rozpočtů, tzv. konsolidačního balíčku veřejných financí, a to ve všech právních a daňových souvislostech. V přílohové části publikace jsou obsaženy kompletní účetní a nejdůležitější daňové předpisy v platném znění.

Zvládněte podvojné účetnictví raz dva díky této praktické příručce

Autor se v této publikaci systematicky věnuje všem významným oblastem vedení podvojného účetnictví podnikatelů s vysvětlením vazeb na zákon o účetnictví, vyhlášku a České účetní standardy a u vybraných oblastí také s vazbou na problematiku daně z příjmů. Podrobně jsou okomentovány jednak změny, ke kterým došlo v posledních letech, a jednak změny související s přijetím konsolidačního balíčku veřejných financí platné od 1. 1. 2024, zejména vedení účetnictví v cizí měně, odložená daň, vymezení ukazatele čistého obratu či zprávy o udržitelnosti a zpráva o daních z příjmů a jejich audit (platnost až pro účetní závěrku roku 2024).

Hravě si poradíte i s obtížnými účetními případy

Publikace obsahuje i návod a řešení některých problematických oblastí, např. účtování nákladů na výzkum a vývoj, vykazování výnosů, účtování a oceňování zásob pořízených vlastní činností, účtování odměn a bonusů vyplácených v následujícím období, účtování nároků na nevybranou dovolenou, účtování nároků z pojistných událostí, problematiku náhrad a dotací, změny limitů pro účtování o dlouhodobém majetku apod.

Účetní závěrka 2023 může pro vás být díky této knize hračkou

Velký prostor je vyhrazen rovněž výkladu k účetní závěrce 2023, a to zejména sestavení a obsahu přílohy k účetní závěrce a účetních výkazů rozvahy a výkazu zisku a ztráty. Součástí výkladu je vzorový účetní rozvrh.

This browser does not support PDFs. Please download the PDF to view it: Stáhnout PDF prohlížeč.

Chcete se na něco zeptat?