Poradce č. 7/2021 (Obchodní korporace )

Autor:

  • Kód produktu: 44445
  • Nakladatelství: Poradce
  • Počet stran: 256
  • Vazba: brož., 15 x 21 cm
  • ISBN:
  • Datum vydání: leden 2021
  • Vaše cena s DPH: 143 Kč
ks
    V prodeji

Tzv. velká novela zákona o obchodních společnostech a družstvech přinesla změny, které by měly podnikatelům ulevit od zbytečné byrokracie. Novela se dotýká akciových společností s takzvaným monistickým systémem vnitřního řízení. Nově bude správní rada jediným povinně zřizovaným orgánem, který bude kombinovat dosavadní působnost statutárního ředitele a správní rady. Dále se zavádí i povinnost právnických osob, které nejsou členy statutárního orgánu obchodní korporace, aby stanovily konkrétní jednu fyzickou osobu jako svého zástupce při výkonu funkce. Novela přináší změny i v oblasti regulace transakcí uzavíraných korporacemi, správy korporací, i tvorby, udržování a distribuce jejich kapitálu Jaké další věcné změny novela od 1. 1. 2021 přinesla se dočtete v úplném znění zákona s komentářem.
Měsíčník je určen podnikatelům, manažerům, ekonomům, zaměstnavatelům, personalistům, mzdovým účetním, pracovníkům ve veřejné a státní správě,…
Měsíčník přináší 12x ročně novelizované zákony s komentářem. Přináší také rady z oblasti účetnictví, daní, personalistiky, pracovního práva, ekonomiky a řízení.

Dne 13. února 2020 byl ve sbírce zákonů vyhlášen zákon č. 33/2020 Sb., kterým se mění zákon o obchodních společnostech a družstvech. Novela by měla ulehčit administrativní zátěž spojenou s řízením a založením obchodních korporací. Velkou novinkou je možnost splatit peněžitý vklad i jiným způsobem, než na zvláštní účet u banky zřízený správcem vkladů. Novela rozsáhlým způsobem pozměňuje pravidla pro výplatu zisku a jiných vlastních zdrojů v obchodní korporaci, dále přináší velkou změnu ohledně způsobu zastavení podílu v obchodní korporaci.

Chcete se na něco zeptat?