Powered by Smartsupp

Revoluční ekonomie o systému a lidech

Autor: Tomáš Sedláček, David Graeber

  • Kód produktu: 57831
  • Nakladatelství: 65. pole
  • Počet stran: 136
  • Vazba: váz., 11,5 × 16,5 cm
  • ISBN: 978-80-87506-28-8
  • Datum vydání: listopad 2013
  • Běžná cena s DPH: 148 Kč
  • Zvýhodnění on-line: 50%
  • Ušetříte: -74 Kč
  • Vaše cena s DPH: 74 Kč
ks
    V prodeji

Respektovaný ekonom Tomáš Sedláček si s publicistou Romanem Chlupatým k debatě přizval amerického anarchistu Davida Graebera, jednoho z vůdců světového hnutí Occupy, ale též uznávaného antropologa a autora světového bestselleru Dluh: prvních 5000 let.



(R)EVOLUČNÍ EKONOMIE: O SYSTÉMU A LIDECH je střetem dvou pohledů na životaschopnost systému, ve kterém žijeme. Férově vedená diskuze reflektuje stále častěji kladenou otázku: Je možné současný dům jen poopravit, anebo je lepší (či nevyhnutelné) ho strhnout a postavit nový o kus dál?

Rozhovor nabízí stravitelné, inspirující a místy provokativní zamyšlení nad tématy, která hýbou světem. Tomáš Sedláček, autor mezinárodního bestselleru Ekonomie dobra a zla, zde dostává prostor představit své názory v novém kontextu, který mu evidentně svědčí.

Kniha volně navazuje na úspěšný první svazek edice Double, Soumrak homo economicus. Rozhovor Tomáše Sedláčka s kanadským matematikem Davidem Orrellem vyvolal debatu v odborných i laických kruzích, byl přeložen do tří jazyků a vyšel také jako audiokniha.


Tomáš Sedláček je patrně nejsledovanějším českým ekonomem současnosti. Díky svým nekonvenčním názorům a schopnosti propojit ekonomii s ostatními obory se v posledních letech prosadil i na mezinárodní scéně. Jeho kniha Ekonomie dobra a zla byla přeložena do 14 jazyků a dočkala se i úspěšného scénického zpracování.


David Graeber je americký antropolog a aktivista, který v současnosti působí jako profesor na London School of Economics. Za knihu Dluh: prvních 5000 let získal Batesonovu cenu za kulturní antropologii. Je jedním z vůdců hnutí Occupy. Jeho zatím poslední knihou je Demokratický projekt: Historie, krize, hnutí, v níž se zamýšlí nad reformou demokracie, respektive její současné podoby.


Roman Chlupatý je novinář a publicista. Od roku 2000 působí v zahraničí. Přispíval například do francouzského OWNI a nebo čínského FT. V Česku dlouhodobě spolupracuje s předními ekonomickými tituly, jako je Euro, Hospodářské noviny a nebo Investiční web. Autor knihy rozhovorů (Ne)mocná země, ve které se podobně jako v dalších svých aktivitách věnuje tématům spojeným s mezinárodní ekonomikou, politikou a průsečíkem těchto dvou světů.

Chcete se na něco zeptat?