Řízení portfolia projektů

Autor: Drahoslav Dvořák, Martin Répal, Martin Mareček

  • Kód produktu: 5374
  • Nakladatelství: CPress
  • Počet stran: 200
  • Vazba: brož., 16,7x22,5 cm
  • ISBN: 978-80-251-3075-9
  • Datum vydání: červenec 2012
  • Vaše cena s DPH: 399 Kč
ks
    Na dotaz

Jste manažer zodpovědný ve firmě za správu portfolia projektů? Nebo se jím hodláte stát? Narazili jste na bezpočet metodických standardů, které se tématu věnují, ale nevíte, jak je v praxi aplikovat?Zkušení autoři vám v této publikaci předají maximum svých poznatků a zkušeností. Ve výsledku se budete schopni vyvarovat všem nástrahám, které na vás v oblasti portfolio managementu číhají, navíc s ohledem na české prostředí. V každé kapitole navíc naleznete manažerská desatera ověřená praxí.Autoři se v knize zabývají mimo jiné těmito tématy:

– Základní pilíře idea managementu

– Proces idea managementu

– Business case management

– Analýza a optimalizace projektového portfolia

– Plánování kvality, času a nákladů

– Řízení a sledování jednotlivých projektůKonec publikace je obohacen případovou studií mapující nasazení systému Microsoft Project Server ve Škoda Auto a. s.O autorech:

Drahoslav Dvořák v současnosti pracuje ve společnosti WBI Systems a.s. na pozici vedoucího týmu Enterprise Project Management. Dříve působil ve společnostech Microsoft, kde koordinoval projekty dodávek informačních technologií a UniControls, kde řídil projektovou kancelář. Je autorem publikací věnovaných řízení projektů a aplikaci Microsoft Project.Martin Répal je zaměstnancem společnosti UniControls a.s. , kde pracuje jako CIO. Od roku 2000 se věnuje řízení projektů a jeho SW podpoře. Podílel se na desítkách implementací informačních systémů, přednáší informatiku na VŠ a je autorem řady článků a studií. Je certifikovaným specialistou pro EPM.Martin Mareček v současné době řídí jako projektový manažer programy v rámci holdingové struktury společnosti ČEZ. Má rozsáhlé praktické zkušenosti s projekty BI , CPM a IT. V minulosti řídil projektovou kancelář v ČSA. Je držitelem certifikátu Project Management Professional. O projektovém a procesním řízení publikuje odborné články.

Chcete se na něco zeptat?