Správní řízení od A do Z

Autor: JUDr. Eva Šromová

  • Kód produktu: 5769
  • Nakladatelství: ANAG
  • Počet stran: cca 568
  • Vazba: brožovaná
  • Datum vydání: vyjde v únoru 2020
  • Vaše cena s DPH: cca 579 Kč
ks
    Připravujeme

Jedná se o třetí vydání této publikace, které je doplněné a přepracované podle zkušeností a poznatků nabytých za dobu platnosti správního řádu. Příručka je praktická a může sloužit jak ke každodennímu používání, tak pro nárazovou potřebu novým úředníků, starostům, účastníkům a jejich zástupcům či zájemcům o správní řízení.

Přehledný vzorník pro snadné vyhledávání v knize

Tato publikace odkazuje i na postupy v řízení o přestupcích. Publikace je koncipovaná tak, aby byla srozumitelná. Popisuje krok za krokem postup ještě před zahájením řízení a ve správním řízení od zahájení řízení do vydání rozhodnutí a exekuce.

Přehledný vzorník pro snadné vyhledávání v knize

Dále obsahuje abecedně uspořádaný slovníček více než 100 pojmů používaných ve správním řízení s upozorněním na řešení složitých situací. Rovněž zahrnuje více než 80 nejpotřebnějších abecedně řazených vzorů úkonů s příklady jejich použití. V závěru publikace je zařazen správní řád v aktuálním znění a u jednotlivých paragrafů je poznámka, o jaký úkon se jedná.

Snadnější orientace ve správním řádu

Cílem publikace je usnadnit práci se správním řádem, zjednodušit orientaci v něm, upozornit na souvislosti jednotlivých ustanovení správního řádu a na jejich použití. Publikace má rovněž přesah do řízení o přestupcích, aby byla zřejmá aplikace obecného a zvláštního procesního předpisu. U příslušných pojmů a postupů podle správního řádu odkazuje i na zvláštní právní úpravu stanovenou v zákoně č. 250/2016 Sb., o odpovědnosti za přestupky a řízení o nich.

Chcete se na něco zeptat?