Tajemství facilitace

Autor: Michael Wilkinson

  • Kód produktu: 5236
  • Nakladatelství: CPress
  • Počet stran: 288
  • Vazba: brož., 16,7x22,5 cm
  • ISBN: 978-80-251-2607-3
  • Datum vydání: srpen 2011
  • Vaše cena s DPH: 199 Kč
ks
    Na dotaz

Nedaří se vám dosáhnout úspěchu v práci se skupinami? Chcete poznat tajemství facilitačního procesu? Odhalit techniky, které používají ti nejúspěšnější facilitátoři? Kniha Tajemství facilitace vám představí metodu SMART facilitace (Structured Meeting and Relating Techniques – strukturované techniky setkávání a navazování vztahů), jedenáct principů, jejichž aplikací dosáhnete stálých a opakovatelných výsledků. Přesvědčíte se, že facilitace skutečně funguje.Co díky knize získáte?

•Ucelenou metodologii – metody pro facilitaci jakékoliv situace, krok za krokem.

•Podrobné techniky – tajemství, jejichž použití vám zajistí úžasné výsledky s týmy, skupinami a jednotlivci.

•Hlubší vhled – kniha nabízí mnohem více než pouhé popisy postupů, vytvoříte si díky ní vlastní techniky pro řešení různých problémů a situací, ke kterým může dojít během facilitovaného sezení.

•Učení se na základě reálných situací – díky celé řadě případových studií a ukázek dialogů budete sledovat facilitátora v akci.

•Okamžité využití – kniha obsahuje ukázkové situace, které popisují použití tajemství v obchodních i každodenních situacíchŘečeno ve zkratce, tato kniha nabízí tajemství, díky kterým SMART facilitátoři se

skupinami opakovaně dosahují vynikajících výsledků.„Kniha Michaela Wilkinsona je poctivým a systematickým návodem ke zvládnutí technik facilitace, tedy procesu, při němž neutrální odborník – facilitátor – pomáhá skupině lidí diskutovat a dosahovat výsledků, a to pouze tím, že ovlivňuje způsob diskuse, nikoliv věcnou podstatu jejích výsledků.

Autor ve třinácti kapitolách odhaluje celkem šedesát tajemství úspěšné facilitace, jež shrnují klíčové dovednosti, rozhodující o úspěchu či neúspěchu facilitátora a facilitace. Dozvíte se, jak se na facilitaci připravit, jak facilitované setkání otevřít a postupně vést k závěru. Zvláštní pozornost věnuje řešení běžných potíží, s nimiž se facilitátoři při své práci setkávají, a kontrole dynamiky skupiny a procesu facilitace.“

—Jiří Plamínek, facilitátor a mediátor

Michael Wilkinson

je jedním z hlavních představitelů amerického facilitačního průmyslu. Je zakladatelem a výkonným ředitelem společnosti Leadership Strategies – The Facilitation Company a také zakladatelem americké Národní databáze facilitátorů. Působí v radě amerického Národního institutu pro facilitaci.

Pravidelně přednáší na konferencích Mezinárodní organizace facilitátorů. Ke jeho zkušenostem patří přes pět set sezení s více než stovkou organizací z veřejného i soukromého sektoru, včetně společností Coca-Cola Company nebo United Way of America. Je nejvyhledávanějším facilitátorem, školitelem a řečníkem jak na národní, tak na mezinárodní úrovni. Před tím, než začal působit v oboru facilitace, strávil Michael Wilkinson osm let ve společnosti Ernst & Young’s Management Consulting Group.

Chcete se na něco zeptat?