Powered by Smartsupp

Zákoník práce, prováděcí nařízení vlády a další související předpisy s komentářem po novele k 1. 10. 2023 a 1. 1. 2024

Autor: JUDr. Petr Bukovjan, JUDr. Pavla Hloušková, JUDr. Michael Košnar, Mgr. Dana Roučková, Mgr. Petr Schweiner, JUDr. Jaroslav STÁDNÍK, Ph.D., DBA, JUDr. Jan Vácha, Ph.D., DBA, JUDr. Jan Vácha, Ph.D.

  • Kód produktu: 2978
  • Nakladatelství: ANAG
  • Počet stran: cca 1390
  • Vazba: vázaná
  • Vydání:17. aktualizované
  • Datum vydání: vyjde v říjnu 2023
  • Vaše cena s DPH: cca 1 150 Kč
ks
    Připravujeme

Parlamentem ČR aktuálně schválená transpoziční novela zákoníku práce a dalších 9 souvisejících zákonů přináší pro praxi zásadní změny zejména ve vztahu k tzv. dohodářům, zaměstnancům vykonávajícím práci v režimu home office či pracujícím rodičům a pečujícím osobám. Změnám se nevyhne ani stávající právní úprava doručování pracovněprávních písemností, nepřetržitých odpočinků či informační povinnosti zaměstnavatele při vzniku pracovněprávního vztahu.

Od kdy změny v zákoníku práce po novele platí?

Naprostá většina změn nabude účinnosti k 1. říjnu 2023; změny spočívající v zavedení práva na dovolenou pro dohodáře, v novém pojetí nepřetržitého odpočinku v týdnu a úpravě omezení členství některých zaměstnanců v řídících a kontrolních orgánech podnikajících právnických osob, pak k 1. lednu 2024.

Blíže ke zpracování publikace

V návaznosti na tuto významnou novelu bylo připraveno 17. vydání oblíbené publikace, která vedle platného znění obsahuje též podrobné komentáře k jednotlivým ustanovením zákoníku práce a dalším důležitým právním předpisům (např. k zákonu o zaměstnanosti, zákonu o inspekci práce, předpisům v oblasti odměňování atd.). Čtenáři se mohou těšit na vysvětlení přijatých novinek, upozornění na problémy z pracovněprávní praxe, představení aktuální soudní judikatury a mnoho dalšího.

Je tato publikace právě pro vás tou ideální?

Publikace je určena širokému okruhu uživatelů, neboť podrobný komentář je přizpůsoben nejen každodenní potřebě zaměstnavatelů, především jejich personalistů a mzdových účetních, ale také vedoucích zaměstnanců ve firmách, samotných zaměstnanců i jejich zástupců.

Chcete se na něco zeptat?