Powered by Smartsupp

Zaměstnanecké benefity a obdobná plnění z hlediska daňové výhodnosti 2024

Autor: RNDr. Petr Beránek

  • Kód produktu: 2463
  • Nakladatelství: ANAG
  • Počet stran: 160
  • Vazba: brožovaná
  • ISBN: 978-80-7554-402-5
  • Vydání:2. aktualizované
  • Datum vydání: leden 2024
  • Vaše cena s DPH: 429 Kč
ks
    Právě vyšlo

Zrušil úsporný balíček všechny benefity nebo to byla jen novinářská nadsázka? Co zbylo z daňově výhodných benefitů (a co se tam naopak nově objevilo) po zapracování všech změn a zohlednění všech pozměňovacích návrhů na tyto změny? Čím nahradit zaměstnancům benefity, které přestaly být daňově výhodné? Jak se budou posuzovat v prosinci hrazené benefity na lednová plnění? Na všechny tyto otázky odpovídá 2. vydání této publikace.

Staňte se atraktivním zaměstnavatelem díky poskytovaným benefitům

Kniha podrobně a komplexně zpracovává problematiku poskytování zaměstnaneckých benefitů a dalších obdobných plnění mimo mzdu a jejich důsledky z hlediska daně z příjmů zaměstnance, daně z příjmů zaměstnavatele a odvodů sociálního a zdravotního pojištění pro rok 2024 po implementaci „úsporného balíčku“.

Skvělý pomocník zaměstnavatele při tvorbě portfolia poskytovaných benefitů

Výklad obsahuje srovnání výhodnosti jednotlivých benefitů(poměru nákladů zaměstnavatele oproti efektu u zaměstnance v důsledku povinných odvodů – daní a pojistného) a případná daňová úskalí. Upozorňuje, které benefity se z hlediska zdanění změnily, a rozebírá i přechod mezi rokem 2023 a 2024 – jak posoudit benefity poskytované na přelomu roku. Rozebírá i možnosti odpočtu DPH z jednotlivých benefitů. Vše s odkazy na konkrétní ustanovení zákonů, popř. na závěry Koordinačních výborů a Pokynů GFŘ, ve kterých je vyjádřen názor Finanční správy. V případě nejednotnosti výkladu jsou uvedeny i odlišné názory.

Nebojte se ani složitějších problémů

Publikace se nevyhýbá ani méně častým problémům.

This browser does not support PDFs. Please download the PDF to view it: Stáhnout PDF prohlížeč.

Chcete se na něco zeptat?