Zdanění mezd, platů a ostatních příjmů ze závislé činnosti v roce 2021

Autor: Ing. Iva Rindová, Ing. Jana Rohlíková

  • Kód produktu: 5530
  • Nakladatelství: ANAG
  • Počet stran: cca 440
  • Vazba: brožovaná
  • Datum vydání: vyjde v lednu 2021
  • Vaše cena s DPH: cca 399 Kč
ks
    Připravujeme

Publikace obsahuje podrobný výklad ustanovení zákona o daních z příjmů přímo či nepřímo se dotýkajících procesu výpočtu měsíčních daňových záloh a měsíčních bonusů na děti v roce 2021. Stejně podrobně se věnuje dani srážené zvláštní sazbou daně i kombinaci záloh a srážkové daně u jednoho zaměstnance. Tiskopis Prohlášení poplatníka k dani – vzor č. 26 – je uveden spolu s příklady správného vyplnění a s upozorněním na možné chyby. Rovněž je formou příkladu pamatováno na možnost použití dřívějších tiskopisů Prohlášení.

Podrobněji ke změnám

Počínaje rokem 2021 se mění výpočet základu daně pro výpočet zálohy na daň a daně u zaměstnanců. Z důvodu mimořádných opatřením v souvislosti s šířením viru SARS-CoV-2 jsou v publikaci také řešeny daňové otázky úhrady mimořádných zdravotních opatření zaměstnavatelem a práce zaměstnanců v režimu „home office“.

Další podrobné výklady k problematice zdaňování příjmů

Součástí knihy je též výklad k novému zaměstnaneckému benefitu v podobě „stravenkového paušálu“ a také k možnostem zaměstnavatelů přispívat zaměstnancům na soukromé životní pojištění i na doplňkové penzijní spoření a poskytovat další benefity. Upozorněno je i na upřesnění slevy u zaměstnanců platících za umístění vyživovaného dítěte ve školce nebo jiném předškolním zařízení. Publikace srozumitelně objasňuje proces zdanění končící odvodem správci daně a obsahuje i kapitolu věnovanou odpovědím na nejčastější dotazy čtenářů a účastníků odborných seminářů a dotýká se i vyplňování upravených tiskopisů. Příručka se také věnuje problematice budoucího ročního zúčtování daňových záloh v roce 2022 za rok 2021, a to podle znění zákona platného na počátku roku 2021, a rámcově i podání vyúčtování za rok 2021.

Chcete se na něco zeptat?