Powered by Smartsupp

Zdanění mezd, platů a ostatních příjmů ze závislé činnosti v roce 2024

Autor: Ing. Iva Rindová, Ing. Jana Rohlíková

  • Kód produktu: 2461
  • Nakladatelství: ANAG
  • Počet stran: 568
  • Vazba: brožovaná
  • ISBN: 978-80-7554-406-3
  • Vydání:32. aktualizované
  • Datum vydání: leden 2024
  • Vaše cena s DPH: 539 Kč
ks
    Právě vyšlo

Publikace obsahuje podrobný výklad ustanovení zákona o daních z příjmů přímo či nepřímo se dotýkajících procesu výpočtu měsíčních daňových záloh a měsíčních bonusů na děti v roce 2024. Stejně podrobně se věnuje dani srážené zvláštní sazbou daně i kombinaci záloh a srážkové daně u jednoho zaměstnance, včetně názorných příkladů.

Pomůžeme vám vyznat se ve změnách v rámci konsolidačního balíčku

Vzhledem k rozsáhlé změně ve zdanění zaměstnanců je pozornost věnována zejména změnám, které přinesl konsolidační balíček. Dále pak změnám týkajícím se nových možností daňově zvýhodněného spoření na stáří.

Co všechno dále v publikaci naleznete?

Kniha přináší výklad rovněž k oblasti zaměstnaneckých benefitů, kde se změny dotkly těch nejčastěji poskytovaných, a zabývá se rovněž příspěvky zaměstnavatelů zaměstnancům na daňově podporované produkty spoření na stáří, a to včetně změn v oblasti daňových povinností zaměstnanců v případě, že tato spoření na stáří předčasně ukončí.
Upozorněno je i na slevy na dani, zejména na ukončení poskytování některých z nich, a na změny v poskytování slevy na manžela. Publikace srozumitelně objasňuje proces zdanění končící odvodem správci daně, obsahuje i kapitolu věnovanou odpovědím na nejčastější dotazy čtenářů a účastníků odborných seminářů a dotýká se i vyplňování příslušných tiskopisů. Příručka se také věnuje problematice budoucího ročního zúčtování daňových záloh v roce 2025 za rok 2024, a to podle znění zákona platného na počátku roku 2024, a rámcově i podání Vyúčtování za rok 2024.

This browser does not support PDFs. Please download the PDF to view it: Stáhnout PDF prohlížeč.

Chcete se na něco zeptat?