Powered by Smartsupp

O časopisu Účetní a daně

Účetní a daně
Účetní a daně

Měsíčník Účetní a daně již od roku 1998 přináší důležité informace a novinky z oblasti účetnictví a daňové evidence, silniční daně, správy daní, daně z příjmů, daně z přidané hodnoty, daně z nabytí nemovitých věcí a spotřební daně. Je určen všem účetním, daňovým poradcům, podnikatelům a každému, kdo se o daňovou oblast zajímá. Články připravují fundovaní a zkušení autoři z Ministerstva financí ČR, finančních úřadů i z řad daňových poradců ve spolupráci s redakční radou.

Časopis je pojat komplexně, aby uspokojil všechny čtenáře jak z podnikatelské a rozpočtové sféry, tak i v příspěvkových a neziskových organizacích, obcích, nadacích aj. Je zaměřen především na praxi, a proto jsou do jednotlivých článků v co největší možné míře zařazovány konkrétní řešené příklady. Praktické využití nalezne také úplný termínový daňový kalendář pro příští měsíc a pravidelný přehled nových právních předpisů s komentářem, které jsou zveřejňovány v každém čísle.

Předplatné je automaticky prodlužováno do dalšího roku. Zálohovou fakturu naleznete vždy v lednovém čísle pro daný rok. Daňový doklad zasíláme po zaplacení zálohové faktury. Zákazníci, kteří odebírají tištěnou verzi časopisu, mají zároveň možnost pořídit elektronické předplatné stejného časopisu za zvýhodněnou cenu s 50% slevou.

Pravidla rubriky „Odpovídáme na dotazy čtenářů“

Předplatitelé časopisu mají jedinečnou možnost obrátit se prostřednictvím redakce se svými problémy a nejasnostmi na špičkové odborníky, kteří jim jejich dotazy zodpoví. Tato služba je určená pouze pro předplatitele a je pro ně poskytována zdarma. Prosíme proto o uvedení IČ, popř. čísla zálohové faktury a adresy spolu s dotazem, abychom mohli ověřit, že je tazatel předplatitelem. Dotazy přijímáme výhradně v písemné podobě, nejlépe e-mailem (na adresu bezouskova@anag.cz). Vzhledem k tomu, že je předáváme ke zpracování externím odborníkům, kteří s naším časopisem spolupracují, může být doba pro zpracování odpovědi i 3 až 4 týdny. Na telefonické dotazy zásadně neodpovídáme. Vybrané nejzajímavější čtenářské dotazy včetně vyčerpávajících odpovědí odborníků na danou problematiku, které mohou pomoci i ostatním čtenářům, kteří se ve své praxi setkali se stejným nebo podobným problémem, jsou v časopise anonymně zveřejňovány.

Naší snahou je poskytnout základní orientaci v problému, neklademe si za cíl nahrazovat daňovou a právní kancelář. Kvůli velkému množství dotazů, které přicházejí do naší redakce, není v našich silách zajistit jednomu předplatiteli odpovědi na více než tři dotazy ročně.

Redakce si současně vyhrazuje právo dotaz odmítnout, a to v případě, že nelze předplatitele identifikovat, nebo je dotaz neúplný, nesrozumitelně formulovaný a nejasný, případně se zabývá výpočty (vyplnění či kontrola daňového přiznání apod.) či jinou zcela konkrétní situací.

Přehled všech článků, které byly v roce 2023 v časopise zveřejněny, spolu s jejich roztřízením do kategorických skupin, jsme pro vás v letošním roce nezařadili jako obvykle do lednového čísla časopisu, ale připravili jsme ho v podobě PDF, které si pro svou potřebu můžete stáhnout zde.
 

Kontakt pro zasílání čtenářských dotazů:

Pochopová

Mgr. Jitka Bezoušková

e-mail: bezouskova@anag.cz
tel.: 585 757 437
kontaktní adresa:
ANAG, spol. s r.o., Kollárovo nám. 698/7, Olomouc, 779 00

Kontakt pro ostatní dotazy:

Zajíčková

Ivana Bodnarova (předplatné a fakturace)

e-mail: obchod@anag.cz
tel.: 585 757 430
kontaktní adresa:
ANAG, spol. s r.o., Kollárovo nám. 698/7, Olomouc, 779 00