Aktuální upozornění pro čtenáře časopisu Mzdová účetní

04. 03. 2022

V časopisu Mzdová účetní č. 3/2022, který právě vyšel, je zveřejněna reakce autorů JUDr. Bořivoje Šubrta a JUDr. Jana Breburdy k problematice mimořádného navýšení normativních nákladů na bydlení v roce 2022. V těchto dnech obdržela společnost ANAG na vlastní žádost vyjádření z Ministerstva práce a sociálních věcí, které se (obdobně jako předtím Ministerstvo spravedlnosti) kloní k nutnosti normativní náklady na bydlení navýšit podle § 26a zákona o státní sociální podpoře. Souběžně došlo na webu Ministerstva spravedlnosti k patřičné aktualizaci kalkulačky pro výpočet srážek ze mzdy.
 
Autoři výše zmíněného článku ve Mzdové účetní č. 3/2022, který psali ještě před těmito novými poznatky, proto připraví do č. 4/2022 pro čtenáře aktuální informaci o tom, že normativní náklady na bydlení pro potřeby výpočtu exekučních srážek ze mzdy by měly na základě výkladů obou ministerstev dosahovat částky 7 935 Kč.
 
Nakladatelství ANAG rovněž v následujících dnech připraví „aktualizace“ publikací Abeceda mzdové účetní 2022 a Exekuce srážkami ze mzdy 2022, které budou zdarma ke stažení na webových stránkách www.anag.cz v sekci Aktualizace.