Velká kniha o domácí fermentaci – Příprava živých potravin a nápojů

Originál: The Farmhouse Culture Guide to Fermenting

Autor: Kathryn Lukas, Shane Peterson

  • Kód produktu: 5887
  • Nakladatelství: ANAG
  • Počet stran: cca 370
  • Vazba: brožovaná
  • Datum vydání: vyjde v I. čtvrtletí 2021
  • Vaše cena s DPH: cca 380 Kč
ks
    Připravujeme

Fermentované pokrmy obsahující živé kultury jsou oblíbené a vyhledávané jak pro svoje výrazné a mnohovrstevnaté chutě, tak i kvůli jejich velmi pozitivnímu vlivu na zdraví zažívacího traktu a podpoře celkové imunity.

Seznamte se s tisíciletou historií fermentace

Dosud ale neexistovala kniha, která by toto téma pojednávala s hlubokou znalostí věci, ale současně i poutavě a srozumitelně. Fermentace podle Farmhouse Culture tyto požadavky ovšem hravě splňuje. Jeho autoři, Kathryn Lukas a Shane Peterson, jsou v oblasti fermentace odborníci na slovo vzatí. Ve své knize čtenáře seznámí s její tisíciletou historií, detailně proberou zdravotní přínosy fermentovaných potravin i veškeré otázky týkající se zdravotní nezávadnosti a bezpečnosti jejich přípravy i uchovávání.

Příručka, kterou by měl vlastnit každý domácí fermentista

Jádrem knihy je ovšem pečlivě vybraná kolekce stovky lety prověřených receptů sahající od kysaného zelí, rychle kvašené i ve vlastní šťávě fermentované zeleniny a kimchi, přes pálivé chilli omáčky, kvašené ovoce a ovocné želé, až po kombuchu, a dokonce i alkoholické cidery a medovinu. Je to prostě příručka, kterou by měl vlastnit každý domácí fermentista – spoustu praktických informací v ní totiž najde nejen ten, kdo se to s fermentací teprve chystá vyzkoušet a přemýšlí o své první skleničce kvašené zeleniny, ale i ten, kdo pokrmy či nápoje touto přirozenou cestou vyrábí už léta.

Chcete se na něco zeptat?

Související publikace