Autorský zákon - praktický komentář s judikaturou (k 1.4.2020) LEGES
Autor: Jan Zibner, Jiří Hrabánek, Matěj Myška, Pavel Koukal, Radim Polčák, Rudolf Leška
- Kód produktu: 66293
- Nakladatelství: Nakladatelství Leges
- Počet stran: 864
- Vazba: váz., 15,6 x 20,7 cm
- ISBN: 978-80-7502-391-9
- Datum vydání: červen 2020
- Běžná cena s DPH: 1 390 Kč
- Zvýhodnění on-line: 10%
- Ušetříte: -139 Kč
- Vaše cena s DPH: 1 251 Kč
Nejnovější komentář k autorskému zákonu sestavil kolektiv čtrnácti renomovaných autorů, kteří v něm uplatnili své hluboké teoretické znalosti i dlouholeté zkušenosti z právní praxe.
Publikace nabízí podrobný výklad k jednotlivým paragrafům autorského zákona doplněný rozborem judikatury českých i evropských soudů a přehled souvisejících předpisů.
Věříme, že se kniha stane pro právní praxi vyhledávaným zdrojem informací a názorů.
Z předmluvy prof. Jiřího Malenovského:
Nakladatelství Leges přichází na knižní trh s komentářem k autorskému zákonu, jehož účelem je podat praktickou informaci profesionálům tohoto oboru, který v České republice vytváří normativní prostředí pro "pěstování kreativity". Zvláštnosti autorského práva jsou početné. Většinu z nich pojmenovávají autoři na prvních desítkách stran: autorské právo bourá odvěké rozdělování práva na soukromé a veřejné, působí v podmínkách mnohdy hlubokých rozdílů v přístupu kontinentální a anglosaské doktríny, má výrazný ústavněprávní přesah a ovlivňuje tak výkon konkurujících si základních práv a svobod obrovských skupin osob. Klopýtá za překotným rozvojem informačních technologií, což vyvolává turbulence v jeho pojmech a institutech. Je nerozdělitelným celkem složeným z mnohostranných mezinárodních úmluv, z nichž některé se zrodily v dobách našich praprarodičů, četných recentních instrumentů unijního práva i národních právních předpisů. Jinými slovy, práce s autorským zákonem vyžaduje od všech, kteří jej ve své praxi aplikují, škálu specifických znalostí, a to nejen právnických, teoretický nadhled a systémové myšlení. Autorský kolektiv čítá čtrnáct osobností. Způsoby i formy komentování jednotlivými spolutvůrci se pochopitelně nemálo liší. Pluralita v přístupech celému dílu neublíží. Naopak: navozuje komplementaritu mezi autory v případech, kdy se vyjadřují ke stejnému problému z různých úhlů pohledu, v různé míře abstrakce i v jinak definovaných souvislostech.