Zdanění mezd, platů a ostatních příjmů ze závislé činnosti v roce 2023

Autor: Ing. Iva Rindová, Ing. Jana Rohlíková

  • Kód produktu: 2644
  • Nakladatelství: ANAG
  • Počet stran: 504
  • Vazba: brožovaná
  • ISBN: 978-80-7554-381-3
  • Vydání:31. aktualizované
  • Datum vydání: leden 2023
  • Vaše cena s DPH: 519 Kč
ks
    Právě vyšlo

Publikace obsahuje podrobný výklad ustanovení zákona o daních z příjmů přímo či nepřímo se dotýkajících procesu výpočtu měsíčních daňových záloh a měsíčních bonusů na děti v roce 2023.

Stejně podrobně se věnuje dani srážené zvláštní sazbou daně i kombinaci záloh a srážkové daně u jednoho zaměstnance, včetně názorných příkladů.

Zdaňování ukrajinských zaměstnanců

Vzhledem k situaci na Ukrajině a zaměstnávání jejích občanů na území České republiky je pozornost věnována nejen změnám, které přinesl zákon o opatřeních v oblasti daní v souvislosti s ozbrojeným konfliktem na území Ukrajiny vyvolaným invazí vojsk Ruské federace, ale i otázce rezidenství a správnému zdanění příjmů plynoucích daňovým nerezidentům.

Podrobněji k vybraným otázkám z oblasti zdanění

Součástí knihy je i podrobný výklad k zaměstnaneckému benefitu v podobě „stravenkového paušálu“. Publikace se rovněž zabývá příspěvky zaměstnavatelů zaměstnancům na soukromé životní pojištění i na doplňkové penzijní spoření a dalšími zaměstnaneckými benefity. Upozorněno je i na roční slevy, tedy slevu na manžela a rozšíření možnosti uplatnit slevu za umístění dítěte ve školce nebo jiném předškolním zařízení. Publikace srozumitelně objasňuje proces zdanění končící odvodem správci daně, obsahuje i kapitolu věnovanou odpovědím na nejčastější dotazy čtenářů a účastníků odborných seminářů a dotýká se i vyplňování příslušných tiskopisů. Samostatná kapitola je věnována dotazům na daňové zvýhodnění.

Pomůže také s ročním zúčtováním

Tato příručka se také věnuje problematice budoucího ročního zúčtování daňových záloh v roce 2024 za rok 2023, a to podle znění zákona platného na počátku roku 2023, a rámcově i podání vyúčtování za rok 2023.

This browser does not support PDFs. Please download the PDF to view it: Stáhnout PDF prohlížeč.

Chcete se na něco zeptat?

Související publikace